Šlágr kola pro Slavii, dorost Energie padl

Není divu, že sobotní souboj byl celkem vyrovnaný. Na ledě se představila tabulkově první Energie a hned za ní druhá Slavia. A ačkoliv si energetici dokázali skvěle ohlídat oslabení, bohužel nedokázali využít přesilové hry. Svou premiéru v extralize dorostu si dnes odbyl Marek Kubík.
Extraliga dorostu, 19., so 18.11.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Slavia Praha
1:3
0:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 30:41 Poizl (Tomek; 5/5) – 03:37 Tittl (Egart, Pšenička; 5/5), 10:28 Tichý (Holejšovský, Egart; 5/5), 30:17 Tittl (Huk, Tichý; 5/5). Rozhodčí: Turhobr – Deja, Uhlík. Diváci: 89. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
diváci89
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Kubizniak, Kubík, Čermák, Dyk, Jílek, Bednář – Kváš, Wardas, Poizl, Slavík, Habla, Kyncl, Vaníček, Tomek, Blažek.
HC Slavia Praha: Poletín – Lorenz, Skyba, Oh, Hess, Marek, Pšenička – Egart, Šámal, Huk, Švancar, Kucharčík, Holejšovský, Tittl, Matějovský, Tichý.

První minuty úvodní třetiny vypadaly lépe pro Energii. Hned po buly se zmocnila puku a mířila před soupeřovu branku. Na jeden moment se sice dostala Slavia ke slovu, ale jen na chvíli. Ve druhé minutě se otevřela trestná lavice pro hosty a domácí tak mohli využít přesilovou hru. Jednu z větších šancí měl David Poizl, který jen těsně minul horní tyč. Po vypršení trestu Slavie uběhlo skoro dvacet vteřin, když se radovala z úvodního gólu. Ve 4. minutě se podařilo ujet Tadeášovi Egartovi a Filipu Tittlovi, kterému se podařilo zakončit do pravého horního rohu. Ačkoliv se hra rychle přesouvala ze strany na stranu od té chvíle si puk hlídali spíše Pražští. Energetici se však nevzdávali ani v oslabení, kdy se snažili udržet v útočném pásmu. Po několika šancích na obou stranách, se nakonec podařilo zvýšit vedení Praze. V 11. minutě se přes střední pásmo dostal s kotoučem Josef Holejšovský. Vedle něho se držel Tobiáš Tichý, který si najížděl přímo na bránu, kde čistě zakončil pod horní tyč. Hra se nadále přesouvala od jedné branky ke druhé.

Začátek druhé dvacetiminutovky spíše patřil Slavii, která později začala faulovat a Karlovarští tak měli příležitost snížit stav. Ani ale přes dvě vyloučení za sebou Artura Matějovského se nepodařilo domácímu týmu zakončit. Energetici dokonce dokázali ubránit další jejich oslabení, ale sedm minut po skončení jejich trestu inkasovali další branku. Po nátlaku zvýšil skóre ve 31. minutě Filip Tittl, který dostal přihrávku na modrou, od které propálil vše, co mu stálo v cestě. Na tuto branku dokázali Karlovarští rychle odpovědět. K tomu jim stačilo 24 vteřin. Konkrétně Davidu Poizlovi, který po nahrávce Petra Tomka využil zmatku před brankovištěm a zakončil mezi betony. Do konce této části se poté oba týmy po krátkých intervalech střídaly v útočném pásmu.

Poslední třetina sice už nepřinesla žádnou brankou, ale byla velmi aktivní. Hned v úvodu se otevřela trestná lavice pro Energii a vzhledem k trestu v předchozí části, se dostala do hry tři na pět. Toto oslabení si skvěle hráči pohlídali. Jakmile se dostali do plného počtu, usadili se před Františkem Poletínem a zkoušeli své štěstí. O to se pokusili například Kryštof Dyk, Vlastimil Blažek nebo David Poizl. Pražská obrana i gólman si se střelami poradila. Přibližně v polovině části se poté hra opět otočila a na scénu přišla Slavia. Z jejich týmu se pokusil překonat domácího brankáře Josef Holejšovský nebo Viktor Šámal. Energetici zkusili jít tři minuty před koncem do power-play, ale ani při této příležitosti se jim nepodařilo skórovat. Velké šance ovšem padly na obou stranách. Prázdnou bránu zkoušeli trefit Daniel Skyba nebo Tobiáš Tichý. Na té druhé straně byl na poslední chvíli odražen kotouč Kryštofa Dyka nebo na vteřinu přesně vyhozena hokejka Františka Poletína, která odrazila puk Vlastimila Blažka.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. První třetinu jsme úplně bez pohybu. Poté se to sice trochu zlepšilo, nicméně jsme byli úplně jaloví v koncovce, když jsme se tlačili do brány. Škoda je toho, že výborný výkon gólmana byl podpořen průměrnou hrou. Výsledek patří zaslouženě na stranu Slavie, které gratuluji ke třem bodů a k postupu do první pětky.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): Dnes zaslouženě vítězství, byl to dobrý výkon. Jenom mě mrzí, že z těch šancí, kolik jsme měli, jsme proměnili jenom tři. Možná jsme to mohli vrátit Karlovým Varům, ty jejich vysoký porážky, co jsme dostali. To je jediná kaňka, ale jinak zasloužené vítězství.